Říjen 2016

Podzimní nezbytnosti

10. října 2016 v 14:29 FROM THE LIFE

Máme tu podzim.


Venku jsou všelijaké trhy, lidé si více dopřávají kávu a čaj na zahřátí v kavárnách a je možná i lepší zůstat doma pod dekou s oblíbenou knihou.
Vy všichni se dozvíte, bez čeho si tohle období nemohu a neumím představit.

CHUŤ

Čaj, čaj, čaj... Báječně chutná a zahřeje. Mě vždy uchvátí zelený, černý, skořicový a citrónový čaj.
A pokládám ho prakticky za nejnezbytnější věc podzimu. Jaký nejvíce chutná vám?


TEPLO

Nejúžasnější a nejteplejší nezbytnosti jsou tyhle věci:

Šála.

Má a používá jí úplně každý. Mám ráda jednobarevné šály, většinou černé, hnědé a bílé.
Ale letos jdu do kostkovaných!


PONOŽKY


Vždycky mi chyběly teplé, chundelaté ponožky. Letos jsem si pořídila chundelaté a příjemné ponožky s norským vzorem. Já mám vínové, koupila jsem je na trhu a totálně jsem se zamilovala do norského vzoru. Samozřejmě stačí jakékoliv "nevšední" ponožky, které by jste si nevzali do školy nebo do práce..

SVÍČKY

K tomuhle není co dodat... Plápolající světýlka, vůně a dobrá nálada... Co takhle Yankee candle? Nebo obyčejná vanilková, jablečná..
Výhodou velkých svíček v nádobách (jako třeba Yankee candle) je, že dlouho vydrží, je unikátní, výrazně voní a člověk i pozná čím je vůně inspirovaná.


KNIHA


Podzim je ideálním časem pro čtení. Je na to více času než v létě plném chaosu. Zachumlejte se pod deku, uvařte si čaj a ponořte se do příběhu knihy.
Vyhovuje?

HYDRATACE


Tím myslím hydrataci rtů a pokožky. Podzim je chladné, někdy až moc chladné, roční období a je dobré mít u sebe v kabelce, nebo v kapse od kabátu balzám na rty, nebo lůj.
Třeba EOS vyrábí cestovní krémy, já mám růžový a ať jdu kamkoliv mám ho s sebou. Takže krémy a balzámy pořád do kola. Popraskaných rtů se zbavit trvá nepěknou dobu a suchá pokožka není na dotek nijak příjemná a tělo vám za péči poděkuje.


Co nesmí chybět vám? Máte rádi podzim?